ABUS ABU10KS140 Padlock, Black
Link Thickness: 10mm - Chain Length: 1400mm - Inside link: 14mm - Link Thickness: 10mm Chain Length: 1400mm Inside link: 14mm
Stores where to buy this product
Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
| This product in Comparor | |
|---|---|
Category
This product is cataloged in our store in these categories
International
Find this product in one of our international stores
| Colors
Predominant colors of the product |
| Tags | Chain Length |
| Identifiers | |
| MPN | ABUS ABU10KS140 |
| ID | 18358706 |
| Dimensions / Weight | |
| Key Features | |
Related articles
ABUS Steel Cable 1850/185 Black 185cm. High-quality steel cable lock with a length of 1.85m and a diameter of 8mm, providing effective security for your bicycle or other valuable items.
Hardened, 9 mm thick chain with sturdy textile tube Patented ABUS-Plus cylinder for reliable theft protection Automatic keyhole cover
The Abus 8KS/110 Security Chain is a hardened chain with an 8mm link diameter and measures 1100mm in length. It is designed for securing bicycles and other valuables, providing strong protection against theft.